Kolagen

Kolagen jest naturalną substancją występującą w organizmie człowieka. Jest budulcem wielu tkanek. Odpowiada za ich elastyczność i jędrność. Kiedy w organizmie brakuje kolagenu pojawiają się liczne problemy, widoczne gołym okiem. Kolagen jest substancją, która nie występuje w żadnym pożywieniu. Warto więc zadbać o jego suplementację.

Kolagen produkowany jest przez organizm człowieka, w takiej ilości, w jakiej jest zużywany jedynie do 30 roku życia. Po tym czasie jego produkcja spada średnio o 8% rocznie. W okresie menopauzy u kobiet spadek kolagenu może wynosić nawet 38% rocznie! Oznacza to, że ich skóra staje się wiotka, pojawiają się pierwsze głębokie zmarszczki, problemy ze stawami kolanowymi i widzeniem. Dlatego tak istotny jest prawidłowy poziom kolagenu, który działa odmładzająco. Zmniejsza przebarwienia i przywraca optymalną równowagę skóry. Sprawia, że staje się ona wygładzona, napięta i bardziej elastyczna.

Wyjątkowa moc kolagenu

Kolagen jest białkiem prostym, występującym w układzie kostnym, skórze, oczach, nerkach, wątrobie i w przewodzie pokarmowym. Jego prawidłowy poziom w organizmie sprawia, że wszystkie te tkanki i narządy funkcjonują prawidłowo. Kiedy jednak zawartość kolagenu spada pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Naturalny kolagen doskonale wygładza większość zmarszczek, szczególnie tych pod oczami. Poprawia pigmentację skóry, tworząc na jej powierzchni film zatrzymujący wodę. Podnosi zwiotczałą skórę, regeneruje ją i przywraca jej sprężystość. Spowalnia procesy starzenia w niej zachodzące. A systematycznie stosowany koryguje ubytki w skórze. Zapobiega powstawaniu rozstępów. Pomaga goić się skórze po ukąszeniach, oparzeniach, otarciach, a nawet stłuczeniach. Kolagen jest eliksirem młodości. Wspierany przez L-argininę i magnez wykazuje dobroczynne działanie dla całego organizmu. L-arginina zwiększa elastyczność błon i skraca czas gojenia się ran. Ma działanie przeciwutleniające i przewodzi syntezie tlenu azotu. Magnez z kolei jest jednym z najcenniejszych dla zdrowia pierwiastków. Jest budulcem kości i stawów oraz błon komórkowych i tkanek. Zapobiega chorobom serca. Warunkuje dostarczanie energii do pracy mięśni. Działa uspokajająco i odprężająco. W towarzystwie kolagenu zapobiega osteoporozie.

Kolagen nie tylko na skórę

Kolagen ma wiele właściwości, m.in. wspomaga działanie leków farmaceutycznych. Dlatego polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależnie od wieku. Reguluje metabolizm, poziom cholesterolu we krwi oraz ilość wolnych rodników. Wzmacnia układ immunologiczny i usprawnia układ krążenia. Stosowany regularnie wykazuje działanie przeciwbólowe przy reumatyzmie. Przyśpiesza produkcję mazi stawowej. Zwiększa zakres ruchu stawów. Poprawia kondycję włosów, zapobiegając ich wypadaniu. Ma dobroczynny wpływ na wzrok i ukrwienie skóry. Wykazuje działanie bakteriobójcze. Przynosi ulgę w parodontozie i zmniejsza obrzęki związane z występowaniem żylaków.

Idealne połączenie

Kolagen w postaci płynnej nie przedostaje się przez warstwy skóry do jej wnętrza. Warto więc dostarczać go do organizmu od wewnątrz, w postaci suplementu. Wypróbuj produkt Collagen od Prosper Labs, który posiada moc składników wspierających działanie kolagenu. L-arginina nawilża skórę od wewnątrz. Ekstrakt z zielonej herbaty spowalnia proces starzenia się skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Ekstrakt z palmy sabałowej i kolcorośli pomaga utrzymać dobrą kondycję skóry. Ekstrakt z macy odpowiada za napięcie, nawilżenie i młody wygląd skóry. Natomiast kwas hialuronowy pomaga utrzymać prawidłową strukturę i elastyczność skóry.

Zobacz produkt Collagen go

Preparat Collagen

packshot
  • poprawia elastyczność skóry
  • przywraca prawidłową strukturę skóry
  • nawilża naskórek od wewnątrz
  • spowalnia proces starzenia się skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek
  • pomaga utrzymać dobrą kondycję skóry

Już od 59,99 zł (2,00 zł dziennie)

ZOBACZ go