Żeń-szeń

Żeń-szeń koreański, w postaci suplementu diety, został stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy zmagają się z permanentnym zmęczeniem i narażone są na dużą ilość stresu. Świetnie się sprawdzi również dla tych, którzy chcą wspomóc swoją sprawność psychiczną i fizyczną. Niweluje stany wyczerpania, a jednocześnie poprawia koncentrację i pamięć. Dlatego, jeśli chcesz zwiększyć wydolność swojego organizmu i poprawić witalność sięgnij po Korean Ginseng z Prosper Labs.

Żeń-szeń jest rośliną, która naturalnie występuje w północno-wschodnich Chinach, na północy Półwyspu Koreańskiego, w Japonii i wschodniej części Rosji. W związku z tym istnieją jego dwie odmiany, żeń-szeń koreański i syberyjski. Jednak to ten pierwszy cieszy się większą popularnością. Wszystko za sprawą właściwości, jakie oba rodzaje tej rośliny posiadają. Żeń-szeń syberyjski wzmacnia organizm i uspokaja. Obniża poziom cukru we krwi i właściwie nie posiada tak wielu zalet jak żeń-szeń koreański.

Skąd się wziął żeń-szeń w naszej diecie?

W ludowej medycynie wschodniej żeń-szeń znany jest już od ponad 4000 lat. Stosowany był na Dalekim Wschodzie jako złoty środek na wiele dolegliwości. Rośnie na luźnych, dobrze uwodnionych glebach. Wyrasta do wysokości ok. 80 cm i należy do tzw. roślin długowiecznych. Niektóre jego egzemplarze żyją nawet 200 lat! W związku z tym swoją pełnię osiąga dopiero po upływie ok. 10 lat. Do Europy przywieziono żeń-szeń dopiero pod koniec XVII wieku na dwór króla Ludwika XIV. A rozpowszechniony został przez kupców holenderskich. Dzisiaj korzeń żeń-szenia koreańskiego jest już popularny praktycznie na całym świecie. A z uwagi na fakt, że jest to roślina, która wymaga długiego czasu dojrzewania, powstały liczne plantacje, na których pozyskuje się żeń-szeń w postaci suchej.

Prawdziwa moc żeń-szenia

Żeń-szeń ma mnóstwo właściwości leczniczych i zdrowotnych. Zawdzięcza to aż 200 substancjom aktywnym, wchodzącym w jego skład. Tak wielu zalet nie ma żadna inna roślina na świecie. W żeń-szeniu odnajdziesz m.in.: witaminę A, B1, B2, C, wapń, miedź, fosfor, cynk, potas, żelazo, magnez, sód, siarkę, molibden i wiele innych. Dzięki temu żeń-szeń przeciwdziała zmęczeniu i znużeniu. Idealnie energetyzuje organizm. Działa pobudzająco, zwiększając witalność. Wzmacnia system nerwowy i przeciwdziała skutkom stresu. Stymuluje układ immunologiczny. Dodatkowo wzmacnia pamięć, procesy myślenia i kojarzenia. Wykorzystywany jest w pomocniczym leczeniu cukrzycy, gruźlicy i AIDS. Obniża poziom cholesterolu we krwi, regulując tym samym ciśnienie. Chroni wątrobę przed ubocznym działaniem leków, alkoholu i toksyn. Podwyższa wchłanianie czynników odżywczych w jelitach.

Zobacz produkt Ginseng go

Preparat Ginseng

packshot
  • poprawia witalność i wydolność organizmu
  • zwiększa odporność fizyczną i psychiczną
  • pomaga utrzymać sprawność seksualną
  • poprawia koncentrację i pamięć
  • łagodzi stres

Już od 49,99 zł (1,67 zł dziennie)

ZOBACZ go