Skrzyp polny i pokrzywa

Włosy i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Żadna z nich nie lubi rozdwajających się i popękanych paznokci czy wypadających włosów. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać. Ekstrakt ze skrzypu polnego i pokrzywy w połączeniu z odpowiednimi witaminami i mikroelementami zadba o to, co w Tobie najpiękniejsze.

Wykorzystywanie roślin zielarskich, w celach zdrowotnych i kosmetycznych, nikogo dzisiaj nie dziwi. We wszystkich roślinach występują bowiem składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niektóre z nich wpływają na konkretne narządy. Inne stosowane są do leczenia poszczególnych schorzeń. Istnieją jednak rośliny, których właściwości dają szerokie spektrum wykorzystywania. Zalicza się do nich m. in. skrzyp polny i pokrzywę.

Idealny związek

Działanie skrzypu polnego na włosy, skórę i paznokcie udowodniono już dawno. Ale mało kto wie, że w połączeniu z kwasem foliowym ekstrakt z tej rośliny daje jeszcze lepsze efekty. Kwas foliowy wspomaga tworzenie się komórek w organizmie. Reguluje ich wzrost i funkcjonowanie. W połączeniu z witaminą B12 ma działanie krwiotwórcze. Ponadto, kwas foliowy wykazuje właściwości ochronne. Sprawia, że włosy i paznokcie rosną mocne i zdrowe. Stymuluje podziały komórek cebulki włosa, poprzez wpływ na replikację kwasów nukleinowych i dojrzewanie jąder komórkowych. Dlatego zalecany jest szczególnie osobom, które borykają się z problemem wypadających włosów. Jako dodatek do ekstraktu ze skrzypu polnego, wzmacnia jego działanie. Skrzyp polny natomiast, jest zielem znanym i wykorzystywanym w lecznictwie od dawna. To niezwykła roślina o działaniu moczopędnym, przeciwkrwotocznym, przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i redukującym obrzęki. Zawiera bardzo duże ilości krzemu i flawonoidów, dlatego często wykorzystuje się go w preparatach mających poprawić jakość skóry i włosów. W zielu skrzypu polnego znajduje się wiele związków mineralnych, głównie pochodnych krzemu. Są to: potas, fosfor, żelazo i mangan. Dzięki nim skrzyp polny wykazuje działanie remineralizujące. Dostarcza do organizmu niezbędnych jonów i mikroelementów. Krzem zapobiega tworzeniu się kamieni w układzie moczowym. Należy jednak pamiętać, że przy dłuższym stosowaniu skrzypu polnego zmniejsza się stężenie witaminy B1 w organizmie. Trzeba ją wówczas dodatkowo suplementować.

Moc pokrzywy

Pokrzywa zwyczajna, to roślina jednoroczna o bardzo bogatym składzie chemicznym. Zawarte w niej składniki, to m. in.: chlorofil, cholina, folacyna, histamina liczne flawonoidy, witaminy A, B2, C, E i K, fruktoza, glukoza, karoten, wapń, magnez, żelazo i krzem oraz sterole, kwasy tłuszczowe, garbniki i ceramidy. Do celów leczniczych wykorzystuje się przeważnie liście pokrzywy, zbierane przez zakwitnięciem i korzenie, wykopywane późnią jesienią lub wczesną wiosną. Bardzo wartościowy jest również sok z młodych pędów. Pokrzywę zwyczajną stosuje się głównie na obniżenie poziomu cholesterolu i mocznika. Także przy redukcji stanów zapalnych, dla łagodzenia bólu i obniżenia ciśnienia krwi. Jest substancją wzmacniającą korzonki włosowe. Zapobiega łupieżowi i łojotokowi skóry. Pokrzywa zwyczajna często jest więc składnikiem preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów i paznokci, zarówno suplementów diety, jak i kosmetyków.

Idealna kompozycja

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających skrzyp polny i pokrzywę, których zadaniem jest poprawa zdrowia włosów i paznokci. Jednak to HAIR AND NAILS od Prosper Labs, jest niezwykłą kompozycją zwykłych składników. Odpowiednie proporcje ekstraktu z pokrzywy i skrzypu polnego, w otoczeniu kwasu foliowego, biotyny, niacyny, cynku i witamin C, E, B6 i B12 sprawią, że Twoje włosy i paznokcie będą mocne, zdrowe i piękne.

Zobacz produkt Hair and Nails go

Preparat Hair and Nails

packshot
  • przyśpiesza produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie skóry
  • wspomaga wzrost włosów i paznokci
  • pomaga utrzymać właściwy koloryt włosów i skóry

Już od 34,99 zł (1,17 zł dziennie)

ZOBACZ go